Kelio skausmas — nemalonus, bet išgydomas

Ne vietoje pasitaikęs aštrus kampas, kliudyta kėdė ar lovos kraštas — visai įprasti kasdieniai dalykai, kurie vos per kelias sekundes gali sukelti didelį skausmą kelių srityje. Žinoma, šie, kartais ne laiku ir ne vietoje pasitaikantys išorinės aplinkos veiksniai nėra pačios svarbiausios priežastys, kodėl kelio skausmas kamuoja tokią daugybę įvairaus amžiaus žmonių. Nemalonūs potyriai vidurinėje kojos dalyje gali byloti apie ypač rimtus sutrikimus, kurių, jokiu būdu, negalima ignoruoti.

 

Kodėl žmonėms skauda kelius?

 

Vienas dalykas yra netyčia kelį susitrenkti į aštrų ir kietą objektą, tokį kaip stalas, sienos kampas ar žemė, tačiau visai kas kita yra ūmus kelio skausmas retkarčiais atsirandantis tarsi iš niekur. Savaime suprantama, kad tokį skausmo židinį kelio viduje visgi kažkas turi sukelti, o tai dažniausiai būna įvairūs kelio uždegimai, su menisku susijusios problemos bei kelio girnelės tendinozė.

 

Uždegimų sukeltas kelio skausmas paprastai būna nemalonus ir ribojantis judėjimą. Profesionalūs specialistai gali greitai ir tiksliai nustatyti, nuo ko kelyje kilo uždegimas. Tačiau vieni nemaloniausių potyrių, susijusių su kelio skausmais, yra pažeistas arba plyšęs meniskas. Meniskas — tai dviejų kelio sąnaryje esančių diskų junginys, kurio paskirtis yra mažinti trintį tarp šlaunikaulio ir blauzdikaulio. Tačiau kartais atsitinka, jog gabalėlis šių diskų atitrūksta ir patenka tarp daug stambesnių, minėtų šlaunikaulio ir blauzdikaulio, kaulų. Būtent tada žmogus ir pajaučia didžiausią skausmą.

 

Taip pat vieni didžiausių kelio skausmų yra susiję su kelio girnelės tendinoze. Tai sveikatos sutrikimas, kai sausgyslės, jungiančios kelio girnelę ir blauzdikaulį, ima degeneruoti. Pastebima, jog kelio girnelės problemomis dažniausiai skundžiasi krepšininkai, atletai, futbolininkai, tinklininkai bei kiti asmenys, kuriems tenka daug šokinėti bei bėgioti.

 

Visi šie, kelių viduje vykstantys sutrikimai turi įtakos, kodėl bjaurus kelio skausmas kankina tokį didelį skaičių tiek jaunų, tiek vyresnio amžiaus žmonių.

 

Ką siūlo šiuolaikinė medicina?

 

Dabar profesionalių traumatologų ir ortopedų kabinetuose galima gauti visą išsamią informaciją apie kelio srityje jaučiamą skausmą bei pradėti efektyvų gydymą. Novatoriškų technologijų pagalba daktarai pacientams gali pasiūlyti šiuos gydymo būdus:

  • PRP, trombocitų koncentratas;
  • hialurono rūgšties injekcijos;
  • arba
  • kompleksinis gydymas, kada taikoma PRP ir hialurono rūgšties injekcijos.

 

Kelio skausmas yra itin rimta problema, neleidžianti laisvai judėti, aktyviai sportuoti ir, žinoma, priverčianti žmogų kęsti nemalonius potyrius. Tad susidūrus su tokiais kojų skausmais patartina nedelsiant kreiptis pas gydytojus.