Žalių zonų priežiūra- surinkite šiukšles

Gyventojai į parkus traukia pasivaikščioti, atsipalaiduoti, taip pat pavedžioti savo augintinius. Nemaža dalis ten sportuoja, važinėja dviračiais, paspirtukais, naudojasi  įrengtais treniruokliais. Mūsų žaliosios zonos, parkai bus gražūs, tvarkingi, jeigu žmonės bus  supratingi, netriukšmaus, nešiukšlins, neskins augalų ir nelaužys šakelių, elgsis atsakingai ir atsargiai, nemėtys kur papuola savo atsineštų šiukšlių, o taip pat ir draugams paaiškins apie tinkamą elgesį ir kodėl taip reikia daryti.

Kodėl reikalingos žaliosios zonos miestui?

Žaliosios zonos miestui reikalingos. Daugelis žmonių rinktųsi eiti į darbą, mokyklas pėsčiomis, važiuoti dviračiais, jei būtų daugiau žalių zonų, žaliųjų koridorių. Jų reikšmė sveikatai ir savijautai neįkainuojama. Šiuo metu vėl pradėta gręžtis į miestuose esančius parkus kaip gyventojų poilsio, ramybės oazes. Iškeltas uždavinys  aiškiai išskirti parko ribas, bei kaip nepakenkti esančiam parkui integruoti  urbanizacinį kaimyną, kartu pagerinant paties parko  kompoziciją bei paslaugų infrastruktūrą parkuose. Infrastruktūra- tai įvairių veiklos sričių objektų, aptarnaujančių ūkį ir gyventojus kompleksas, o gyventojų paslaugoms teikti ar aplinkos kokybei gerinti reikalingi objektai.

Lauko šiukšliadėžės

Lauko šiukšliadėžės yra nepamainomas mažosios architektūros elementas. Lauko šiukšliadėžės atlieka reikšmingą funkciją- į jas metamos šiukšlės, jos įsilieja į aplinką kurdamos estetišką vaizdą ir suteikdamos išskirtinumo erdvei, kurioje jos yra: miestui, gatvei, parkui, sodui. Lauko šiukšliadėžės gaminamos iš aukštos kokybės medžiagų, tinkančioms lauko sąlygoms, atsparios drėgmei, saulės spinduliams, temperatūrų pokyčiams.

Kaip skirstomos šiukšliadėžės?

Šiukšliadėžės skirstomos į grupes pagal medžiagas, iš kurių jos gaminamos: ketaus, plieno bei nerūdijančio plieno, betono, medienos plastiko, kompozitinių medžiagų ir kt. Ketaus šiukšliadėžės atrodo itin estetiškai, o jų patvarumas ilgaamžis. Betoninės šiukšliadėžės dažniausiai statomos ten, kur vizualinis vaizdas nėra prioritetas. Betoninių šiukšliadėžių kaina yra mažesnė. Populiariausios yra plieninės šiukšliadėžės, pasižyminčios plačiausio dizaino, matnenų bei formų įvairove. Šiukšliadėžės gali būti skirtos naudoti: laukui, vidaus patalpoms, su pelenine nuorūkoms, rūšiavimui, požeminės šiukšliadėžės ir kt. Kiekvienas klientas tinkamiausias šiukšliadėžes gali išsirinkti pats, pagal savo poreikius ir galimybę.