Su kokiomis problemomis susiduriama, perkant automobilį iš užsienio?

Dažnas žmogus, kuris perka automobilį, susiduria su tam tikrais pasirinkimais, pavyzdžiui, pirkti naudotą ar visiškai naują mašiną, įsigyti ją Lietuvoje ar kur nors užsienyje. Nors abu variantai turi savų pliusų ir minusų, visgi, kai kurie žmonės bijo pirkti automobilį ne savo šalyje vien todėl, nes nežino tam tikrų aspektų. Tad į ką reikėtų atkreipti dėmesį įsigyjant mašiną užsienyje bei su kokiomis problemomis galime susidurti?

Vienas iš svarbiausių dalykų, kurį turėtumėte žinoti yra tai, jog Europos Sąjungos vartotojų teisių taisyklės skelbia, kad automobiliams turėtų būti suteikiama ne trumpesnė kaip dviejų metų garantija tuo atveju, jeigu įsigyta transporto priemonė nebūtų tokia, kaip reklamuota arba turėtų tam tikrų defektų. Jei mašina jau buvo naudota, šis laikotarpis gali sutrumpėti iki vienerių metų, tačiau dėl šio fakto turėtumėte susitarti su pardavėju. Kodėl tai svarbu? Šis punktas suteikia Jums teisinę apsaugą visoje Europoje, todėl automobilį galite rinktis būdami šiek tiek ramesni. Visgi, reikėtų nepamiršti, jog ši taisyklė galioja tik tuomet, jei transporto priemonę perkate iš oficialaus pardavėjo, o ne privačių asmenų, tad būkite atsargūs.

Kitas svarbus akcentas, renkantis automobilį užsienyje yra tai, jog svarbu patikrinti, kad gautumėte visus reikalingus dokumentus tam, jog galėtumėte įregistruoti mašiną savo šalyje. Taipogi, įsitikinkite, jog gauti dokumentai yra tikrai originalūs. Žinoma, tuomet iškart iškylantis klausimas yra – kaip parsigabenti transporto priemonę į savo gimtinę? Reikėtų tai apsvarstyti iš anksto, mat pradžioje automobilis dar nebus registruotas Jūsų šalyje, vadinasi, galimi tokie variantai: pasinaudoti vežėjų įmonės paslaugomis, prikabinti mašiną prie apdraustos ir įregistruotos transporto priemonės arba parvairuoti pačiam, tačiau tokiu atveju turėsite įsigyti laikinuosius registracijos numerius bei draudimą, kurie būtų pripažįstami galiojančiais visose šalyse, kurių sienas kirsite.

Taipogi, nepamirškite apsvarstyti, kiek pinigų galite skirti ne tik automobiliui, tačiau ir jo įregistravimui, žieminėms ar vasarinėms padangoms, techninei apžiūrai, draudimui. Kalbant apie padangas, nepamirškite, jog šios svarbios ne tik važiavimui, tačiau ir vardan Jūsų saugumo. Ieškokite parduotuvių, kuriose esančios padangos atitiktų kokybės bei saugumo standartus, dar geriau – jei prekėms būtų taikoma papildoma garantija. Taipogi, padangas patartina rinktis kuo naujesnes, mat gamintojai rekomenduoja, kad šios automobilio detalės turėtų būti ne senesnės nei dešimties metų. Jeigu nuolat neturite laiko važinėti po parduotuves, pamėginkite paieškoti jų internete – juk šiais laikais, virtualus apsipirkinėjimas vis labiau populiarėja įvairiose srityse, tad įsigijus šią automobilio detalę, Jums tereikės nuvykti į autoservisą, jog specialistai padangas sumontuotų. Jeigu nežinote, kokioje internetinėje parduotuvėje įsigyti šią prekę, padangos iš melga.lt gali būti vienu iš variantų. Užsukite ir apsižvalgykite.

Taigi, nors kai kurie žmonės bijo pirkti automobilį užsienyje, žinant svarbiausius aspektus, Jums nereikėtų dėl to pernelyg jaudintis. Jeigu norite būti kiek ramesni, transporto priemonę geriau įsigykite Europos Sąjungoje ir iš oficialių pardavėjų, taip gausite kelių metų garantiją, jeigu atsirastų neaiškių defektų, apie kuriuos Jums nebuvo pranešta. Taipogi, patikrinkite, jog gautumėte visus reikalingus dokumentus bei apsvarstykite, kaip parsigabenti mašiną iš užsienio. Jeigu planuojate važiuoti pats – sužinokite, ko reikia tam, jog galėtumėte kirsti įvairių šalių sienas, kitaip rizikuojate būti sustabdytas. Be to, nepamirškite, jog kainuoja ne tik pats automobilis, tačiau ir jam reikalingi dokumentai bei išlaikymas, todėl gerai apsvarstykite, kiek galėsite išleisti. Sėkmės.