Automobilių transportavimas į Lietuvą. Ką butina prieš tai žinoti?

Prekyba naujais ir naudotais automobiliais kasdien vis aktyvėja, mažai ką stebina faktas, kai šeimoje nuosavą automobilį turi ir vyras, ir žmona, ir netgi pilnametystės sulaukę jų vaikai. Kad šalyje nepritrūktų šios prekės automobilių pervežėjai deda visas pastangas, kad automobilių transportavimas iš svečios šalies į Lietuvą veiktų nepaliaujamu srautu.

Iš kokių šalių į Lietuvą pargabenami automobiliai ir kas tuo pasirūpina?

Jau keliolika metų kasdien į Lietuvą iškeliauja automobiliai iš tokių Europos šalių, kaip Belgija, Čekija, Danija, Lenkija, Liuksemburgas, Olandija, Prancūzija, Slovakija, Švedija ir Vokietija. Autovežių parkus turinčios verslo įmonės vingriai prisiderina prie užsakovų poreikių, organizuodamos įprastinius arba skubius, dalinius arba pilnus automobilių pervežimus. Vardan aptarnavimo kokybės įmonės pasistengia visą procesą atidžiai kontroliuoti, kad būtų išvengta apmaudžių klaidų. Pervežėjai klientams pristato įvairių tipų automobilius – tai gali būti ne tik įprastiniai lengvieji automobiliai, bet ir visureigiai, mikroautobusai, automobiliai turintys defektų.

Kas daroma, kad būtų garantuojamas saugus automobilių pervežimas?

Jos rūpinasi, kad jų turimas specialusis transportas nuolat būtų atnaujinamas, prireikus atnaujinamas. Autovežius vairuoja puikiai savo darbą išmanantys profesionalai. Patys autovežiai būna aprūpinti pačiomis naujausiomis ryšio, navigacijos ir kitomis būtiniausiomis techninėmis priemonėmis. Visi kroviniai apdrausti CMR (Vežėjų civilinės atsakomybės) draudimu. Šis draudimas galioja pervežant ir naudotus automobilius. Be to, klientui suteikiama galimybė internete stebėti jam vežamo krovinio buvimo vietą. Tad klientas tikrai gali nesijaudinti, nes pervežami automobiliai tiksliai nurodytu laiku bus pristatytas į vietą.

Kaip mėginama apsaugoti pervežamus automobilius nuo galimų nemalonių netikėtumų?

Išvykus į tolimą kelionę su brangios vertės kroviniu išmėginami įvairūs jo apsaugojimo nuo pavojingų nutikimų rizikos. Būna, kai pervežamų automobilių kėbulai būna aptraukti apsaugine plėvele. Taip dažniausiai pasielgiama, kai pervežamos naujos arba gerai išlaikytos vidutinės klasės transporto priemonės. Prabangus nauji automobiliai gali būti pervežami uždaruose furgonuose. Be to, primename, kad visi autovežiai ir jais vežami automobiliai būna apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų kelyje, kurie gali įvykti dėl rizikingų oro sąlygų, patekimo į avarinę situaciją, kai niekaip neįmanoma jos išvengti. Todėl nelaimės atveju nuostolius padengs draudėjai.