STOGO ŠILTINIMAS: KĄ REIKIA ŽINOTI ?

Žmogus negali būti be galvos, taip pat ir namas be stogo. Tačiau galvos negali pasirinkti, ar pasikeisti, bet stogą priešingai, gali išsirinkti kokį tik nori. Atsižvelgiant į Lietuvoje vyraujantį atšiaurų klimatą, mūsų namų stogas negali būti neapšiltintas, priešingai nei šiltuose kraštuose. Turime montuoti tokį stogą kuris ne tik šaltomis žiemos dienomis savo viduje išlaikytų šilumą, bet ir nepraleistų drėgmės ir nesuteiktų sąlygų namo viduje kauptis drėgmei ir pelėsiui. Todėl šiame straipsnyje apžvelgsime, išties rūpimą klausimą, taigi stogo šiltinimas – ką reikia žinoti ?

Stogo šiltinimas yra vienas svarbiausių etapų dengiant stogą, vienas efektyviausių, dažniausiai naudojamų variantų yra stogo šiltinimas vata. Pradžiamoksliai, kurie patys apsiima šiuo darbu, dažnai vatos prikiša per daug, į kiekvieną laisvą tarpelį. Tačiau to daryti nereikėtų, viską gyvenime reikia vartoti su saiku. Taip pat greta šio šiltinimo darbo, lygiagrečiai svarbus dalykas yra garso izoliacija. Šių dviejų medžiagų naudojimas, jums padės išgauti maksimaliausią efektą, norit viską padaryti teisingai ir kokybiškai.

Tačiau blogai atlikus šiuos darbus kyla pavojų. Netinkamai apšildžius stogą ar įrengus garso izoliaciją, kyla didžiulis pavojus, kad drėgmė iš lauko pusės, pradės skverbtis į vidų, tokiu atveju prasidės medienos puvimo procesas ir paprasčiausiai jūsų stogas netarnaus taip ilgai kaip jūs norėjote. Išlieka dar viena didelė grėsmė, jūs ne iš karto sužinosite kad namo stogą apšiltinote netinkamai jeigu darėte tai patys. Kai ten įsimes drėgmė jūs to išties nepastebėsite. Tai bus akivaizdu tik tuomet, kai visas pelėsis ir grybelis persimes į namo vidų. Tada gali kilti dar daugiau problemų, nes pelėsį išnaikinti nėra taip jau paprasta. Jis pažeis jūsų sienas, grindis, baldus. Namuose vyraus nemalonus kvapas. O dar blogiau, kad ore skraidžiojančios bakterijos gali sukelti jums sveikatos sutrikimus, alergijas. Taigi šie faktai įtikina, kad norint šildyti stogą, tačiau apie tai nenusimanant, geriau reiktų samdyti specialistus, kurie išmano savo darbą ir viską padarys tinkamai.

Taip pat bendram supratimui reiktų žinoti, kas įtakoja kainą šildant stogą. Taigi svarbus dalykas yra tas, jog viską iškarto reikia padaryti nepriekaištingai. Kitu atveju reiks viską daryti iš naujo. Ne tik galbūt rekonstruoti, bet ir griauti ir šalinti netinkamai padarytą darbą. Tai jums kainuos mažiausiai trigubai daugiau. Be abejones stogo šiltinimo kaina priklauso nuo naudojamų medžiagų, stogo kvadratūros bei tipo.

Todėl rinkitės meistrus atsakingai, kad nereiktų darbo daryti du kartus ir kad jums tai nekainuotų krūvos pinigų. Šie trumpi paaiškinimai, padės jums orientuotis į tai, ką reikia žinoti šildant namo stogą.