Kokį namo fasadą rinktis?

Namo fasadui kiekvienas atsakingas statytojas skiria pakankamai daug dėmesio. Juk jis ne tik statiniui suteikia norimą vizualinį įspūdį, bet ir prisideda prie namo apsaugos nuo aplinkos veiksnių, padeda ilgiau išlaikyti nepriekaištingą namo konstrukcijų būklę. Šiuolaikiniai statybos sprendimai siūlo net keletą skirtingų fasado pasirinkimų. Kaip apsispręsti? Jums padės mūsų pateikta informacija.

  • Vinilinė fasado apdaila

Pagrindinis šios dangos privalumas yra nedidelė kaina. Tad jei namo fasadui norite skirti kuo mažesnę pinigų sumą, pagalvokite apie šį variantą. Taip pat vinilinis fasadas vertinamas dėl plačių dizaino galimybių. Vinilo apdailą galima rinktis ne tik iš plačios spalvų paletės, bet ir skirtingų faktūrų, pavyzdžiui, vinilinė danga su medžio imitacija.

  • Plastikinės dailylentės

Plastikinės pvc dailylentės yra universali medžiaga, kuri puikiai tinka ir fasado apdailai, ir vidaus apdaila. Jų kaina taip pat nedidelė, o montavimas nesudėtingas ir greitas. Kai kurios pvc dailylenčių rūšys yra itin atsparios kenkėjams, pelėsiui ir kitiems nepageidaujamiems reiškiniams. 

  • Medis

Medinės dailylentės viena iš seniausiai naudojamų fasado apdailos rūšių. Šis fasadas natūralus tiek savo išvaizda, tiek sudėtimi, todėl dažnai pasirenkamas vertinančių ekologiją. Namas su mediniu fasadu visuomet atrodo jaukiai ir šiltai. Tačiau praktiškumo ir priežiūros klausimu jis gali nuvilti. Norint, kad medinis fasadas ilgai atrodytų nepriekaištingai, jį būtina dengti apsauginiais sluoksniais nuo drėgmės ir kenkėjų.

  • Mūrinis fasadas

Pagrindinis šio fasado privalumas ilgaamžiškumas. Plytos maksimaliai atsparios drėgmei, aplinkos poveikiams, ugniai. Būtent mūrinį fasadą rekomenduojama rinktis tiems, kurie žino, kad po metų ar kelių nenorės nieko keisti pastato išorėje. Tačiau ketinantiems rinktis mūrinį fasadą reikia nusiteikti, kad jo įrengimas užtruks ilgiau, o kaina nebus pati mažiausia. 

Aptarėme dažniausias fasado rūšis. Sau priimtiniausią variantą pasirinkite atsižvelgiant į poreikius, galimybes ir lūkesčius.