Ko reikia jaunam šuniukui, kad būtų sveikas ir energingas?

Jauno šuniuko auginimas gana dažnai tampa tikru iššūkiu: šeimininkai nori, kad jų augintinis būtų sveikas ir laimingas, o aplinkinis pasaulis jam nekeltų streso. Dalykų, kuriais tenka pasirūpinti, yra ne taip ir mažai, todėl naudinga aptarti pačius svarbiausius: jei į tai atsižvelgsite, galite būti užtikrinti, kad namuose auginamas šuo bus sveikas ne tik fiziškai, bet ir emociškai.

Užtikrinkite augintinio saugumą

Jauni šuniukai pasaulį bando pažinti viską ragaudami, todėl tenka nuolatos stebėti, kad augintinis kažko neprarytų. Kol esame namuose, viskas yra gana paprasta, tačiau natūralu, kad negalime  augintinio prižiūrėti 24 valandas per parą. Būtent todėl naudinga įsigyti narvą, ir prie jo palaipsniui pripratinti. Jei narvą paversite saugia ir malonia vieta, augintinis čia galės ilsėtis jums išėjus iš namų.

Socializacija – ypatingai svarbus gyvenimo etapas

Socializacijos periodu šuniukai susipažįsta su jį supančiu pasauliu: išmoksta tinkamai reaguoti į praeivius, susipažįsta su įvairiais objektais, mokosi bendrauti su kitais šunimis, ir t.t. Svarbu žinoti, kad šuniukų socializacija vyksta tik iki 16 savaičių amžiaus: jei šis etapas yra praleidžiamas, ateityje augintinis gali turėti nepagrįstų baimių.

Parinkite tinkamą maistą

Tinkama mityba turi ypatingai didelę įtaką šuns gerai savijautai, todėl būtina parinkti tokį pašarą, kuris augintiniui puikiai tiktų. Neskubėkite keisti maisto rūšies: jei jis anksčiau buvo šeriamas tam tikros rūšies pašaru, jį galite tik palaipsniui maišyti su senuoju, kol galiausiai pereisite prie naujojo. Jei tą padarysite pernelyg staigiai, tai gali sukelti virškinimo problemas. Augintinio pašare turi būti visų svarbiausių maistinių medžiagų, kurios patenkintų augančio organizmo poreikius: atkreipkite dėmesį į tai, kokiam šunų amžiui yra skirtas pašaras, atsižvelkite į jo sudėtį, dienos normą, ir t.t.

Patenkinkite šuns judėjimo poreikį

Aktyvi veikla šunims yra tiesiog gyvybiškai svarbi, todėl kasdien pakankamai dėmesio skirkite pasivaikščiojimams. Jei šuo nepatenkins judėjimo poreikio, jis gali imti siaubti namus ar kitaip  išnaudoti savo energijos perteklių (šeimininkams tai nebūtinai patiks…) Judėjimo poreikis gali labai varijuoti: tai visada priklauso nuo konkrečios šuns veislės, augintinio amžiaus, ir t.t.

Išmokykite augintinį nusiraminti

Po aktyvios veiklos šunims būtina nusiraminti, todėl pagalvokite, kaip tą padarysite. Tam puikiai tinka įvairios specialios prekės šunims: pavyzdžiui, žaislai, į kuriuos galima įdėti maisto, interaktyvūs galvosūkiai, ir t.t. Svarbu žinoti, kad šunims yra reikalinga ne vien tik fizinė, bet taip pat ir protinė stimuliacija, todėl nusiraminimui galima mokytis įvairių nesudėtingų, tačiau gana lėtai atliekamų pratimų (pavyzdžiui, galima mokyti maistą palikti ant žemės, eiti į vietą ir ten pasilikti tam tikrą laiko intervalą, ir t.t.) Jei nežinote, kaip tinkamai mokyti įvairių komandų, naudinga lankyti dresūros užsiėmimus.

Pasirūpinkite profilaktine sveikatos patikra

Reguliari sveikatos priežiūra – tai viena svarbiausių sveiko ir laimingo gyvenimo taisyklių. Užtikrinkite, kad augintinis gautų visus privalomus skiepus, gautų savalaikę veterinarinę pagalbą, būtų pasirūpinta efektyviomis priemonėmis nuo erkių bei kitų parazitų, ir t.t. Jei lankysite dresūros mokyklą ar dalyvausite parodose, taip pat verta paskiepyti ir nuo šunidžių kosulio – ši liga plinta tose vietose, kuriose apsilanko daug šunų.