Ką svarbu žinoti prieš perkant naudotą BMW automobilį?

Bavarijos gamintojo automobiliai Lietuvos keliuose yra vieni populiariausių ir geidžiamiausių. Mūsų šalies gyventojai perka tiek naujus, tiek naudotus BMW hečbekus, sedanus, universalus, visureigius ir sėkmingai juos eksploatuoja keliuose. Šiame straipsnyje norėtume bendrai apžvelgti tuos dalykus, kuriuos prieš pirkimą turėtų žinoti visi, norintys įsigyti, turėti ir vairuoti BMW. Nepaliesime konkrečių modelių eksploatavimo niuansų ir daugiau apžvelgsime bendras situacijas ir esminius dalykus, kurie paliečia kiekvieno naudoto BMW savininkus. Pradėkime.

Galu varomi ir galingi – sudėtingesnis valdymas

Naujesnės kartos modeliai jau komplektuojami ir su savita keturių varančiųjų ratų pavara, pavadinimu xDrive. Tačiau senesni modeliai tokio techninio sprendimo neturi ir didžioji dalis BMW yra išimtinai, tik galine ašimi varomi automobiliai. Tiems, kuriems per gyvenimą neteko vairuoti RWD konfigūracijos (galu varomo) automobilio, galima pasakyti, kad važiavimo dinamika ir pojūčiai tikrai bus kitokie. Automobilis bus žymiai guvesnis posūkiuose ir daug sudėtingesnis suvaldyti ribinėse situacijose. Žiemos metu, kuomet keliai apsnigti ir aplediję, galiniai varomieji ratai laikomi trūkumu, nes pasidaro labai sunku pajudėti iš vietos. Tas pats galioja ir šlapiai kelio dangai. Tad, jeigu nuspręsite pirkti originalios, galine ašimi varomos konfigūruotės BMW, turėkite omenyje, kad reikia daugiau atidumo ir įgūdžių, norint tokį automobilį suvaldyti.

Prabangesni dėvėti modeliai pasižymi ne pačiu didžiausiu patikimumu

Ypač 2000-ųjų viduryje pasirodę prabangesnieji modeliai su didelio darbinio tūrio varikliais jau ne kartą gavę įvairius „apdovanojimus“ už prasčiausią patikimumą. Pirkdami senesnį nei 10 metų BMW limuziną ar prabangų visureigį rizikuojate susidurti su nesibaigiančių problemų liūnu. Dažniausiai genda elektroniniai komponentai, o taip pat ir mechaninės variklių dalys, nebeatlaiko. Senstelėję BMW tikrai gali nustebinti jus savo apetitu investicijoms ir remontui, todėl būkite atidūs pirkdami galingesniuosius modelius.

Brangesnės dalys

Prie to paties reikėtų paminėti, kad BMW dalys tikrai nėra pačios pigiausios. Išsirinkus šios markės automobilį ir pristačius jį aptarnavimui ar remontui, galite būti nustebę, kad tai kainuos tikrai nemažai, lyginant su kitų markių automobiliais. BMW yra premium segmento narys, todėl labai svarbu jį eksploatuoti tinkamai ir rinktis kokybiškas, licencijuotų gamintojų dalis.

Gali suteikti nepaprastą vairavimo malonumą

Nepaisant to, kad gali kelti daugiau iššūkių, BMW pasižymi tuo, kad vairuotojai juos giria už itin gerai pagamintus automobilius, kuriuos smagu ir linksma vairuoti. Yra populiarus posakis, kad BMW – vairuotojo mašina. Ir iš tiesų, pasižiūrėjus į technines charakteristikas „ant popieriaus“ bei įsėdus prie vairo galima pamatyti, kokiomis savybėmis pasižymi šie automobiliai. Dauguma jų sukomponuoti su galingais varikliais, tačiau turi komfortišką saloną su visais patogumais (el. valdomos sėdynės, kelių zonų klimato kontrolė, masažuojamos, šildomos sėdynės, įvairios saugumo sistemos ir t.t.). Tad visiškai nesvarbu ar norite smagiai važiuoti vingiuotu serpantinu ar 130 km/h važiuojate keliu A1, vairavimo malonumas turėtų būti neprilygstamas.

Vagystės (nuo F kėbulo serijos)

Jeigu planuojate pirkti F kėbulo serijos (ar naujesnį) BMW, turite pasiruošti tam, kad jų detalės yra labai geidžiamos antrinėje rinkoje ir dėl to – labai vagiamos. Ypač didelio ilgapirščių dėmesio sulaukia LED žibintai ir sportiniai vairai. Naujų kainos siekia keturženkles sumas, todėl suprasti, kuo jie domina ilgapirščius – nėra sudėtinga. Labai rekomenduojama BMW apdrausti KASKO draudimu ir statyti uždarame garaže ar aikštelėje, jei įmanoma.

Tam tikras požiūris

Negalima paneigti ir to, kad visuomenės, kuri nevairuoja BMW, nuomonė apie šių automobilių savininkus yra labai savotiška. Tai per naktį nepasikeis, todėl tikriausiai teks prisitaikyti prie to, kad į jūsų klaidas už vairo (pvz., neparodytus posūkius, kad ir netyčiomis minimaliai viršytą greitį) visi žiūrės pro padidinamąjį stiklą.