Talentų paieška jūsų įmonės komandai formuoti

Jeigu pastaruoju metu vis dažniau mąstote apie tai, kad jums reikėtų pagalbos organizuojant bei vykdant naujų darbuotojų, galinčių papildyti jau suformuotą jūsų įmonės komandą, paiešką, tada Jums pats laikas apsilankyti svetainėje adresu https://emplonet.lt/klientams.

Įprastos personalo paieškos ir „galvų medžioklė“ tikslas

Įprasta personalo paieška bei „galvų medžioklė“ – tai tarpusavyje susiję darbuotojų atrankų metodai. Galima sakyti, jog galvų medžioklė „galvų medžioklė“ yra pilnos darbuotojų paieškos ir atrankos viena iš sudedamųjų dalių. Šis metodas paprastai pasitelkiamas tada, kai siekiama rasti vidurinės grandies arba aukščiausio lygio vadovus bei į savo komandą pritraukti „nišinius“ specialistus, kurių darbo rinkoje yra ženkliai mažiau, nei „paprastų“ specialistų. Vis dėlto, šių dienų rinkoje vis dažniau tenka „medžioti“ ir tuos darbuotojus, kurių pasiūlos apimtys anksčiau leido jų atrankas vykdyti su gerokai mažiau įtampos.

Pasyvi ir aktyvi potencialių talentų paieška

Kalbant apie įprastą darbuotojų paiešką bei darbuotojų paiešką, pasitelkiant „galvų medžioklės“ metodą, būtina paminėti, kad vienas iš skirtumų, kuriais pasižymi šie du darbuotojų paieškos metodai, būtent ir yra paieškos aktyvumas ir pasyvumas. 

Istoriškai vadinamoje „įprastoje“ darbuotojų paieškoje, be kitų, naudojami ir pasyvūs kandidatų pritraukimo metodai, kai, pavyzdžiui, yra paskelbiamas darbo skelbimas ir laukiama, kol potencialus darbuotojas „atsilieps“ į šį įmonės darbo skelbimą. Tiesa, dabartinėje rinkoje darbo skelbimai jau retai atneša laukiamų vaisių, ir arsenalą tenka papildyti aktyviais pasyvių kandidatų pritraukimo būdais, t.y. „medžiokle“. Dabar pasyvių kandidatų aktyvi paieška aktuali įvairiausiose darbo pozicijose – nuo administratorės iki įmonės vadovo pozicijų. Juo labiau pasyvi paieška nepasiteisina vidurinės grandies, taip pat aukščiausio lygio vadovų arba „nišinių“ specialistų atrankose, nes tokie specialistai dėl savo užimtumo bei nedidelės motyvacijos keisti darbo vietą praktiškai neskiria laiko kito darbo paieškoms. Tad požiūris keičiasi iš esmės. Aktyvių kandidatų pritraukimas darbo skelbimais nebėra „įprasta darbuotojų paieška“ – tai yra tiesiog darbo skelbimų sklaida siekiant pritraukti aktyvius, darbo ieškančius kandidatus. „Įprasta atranka“ modernaus žmogiškųjų išteklių valdymo kontekste yra kompleksiškas procesas įgalintas ir aktyvių ir pasyvių kandidatų pritraukimą įvairiais kanalais. Tad galima sakyti, jog „galvų medžioklė“ šiandienos darbo rinkoje tampa nauja „įprasta atranka“. Šis metodas išskirtinis tuo, jog yra paremtas vien tik aktyvia potencialių darbuotojų paieška. 

Įprastos darbuotojų paieškos ir „galvų medžioklės“ apimtys

Talentų paieška, vykdoma pasyviai, dažnai nepasiteisina – skelbimai retai kada pritraukia tikslinius kandidatus, dažniausiai tinkamų kandidatūrų kiekis nėra labai didelis ar ženkliai didesnis už aktyviais metodais pritrauktus pasyvius kandidatus. Tam, kad būtų padidinta pasirinkimo galimybė, kandidatūrų skaičius, naudojamas būtent pasyvių kandidatų pritraukimas: juk kol patalpinus skelbimą būtų laukiama tinkamų CV, per tą patį laiką galima pritraukti tiek pat ar dar daugiau pasyvių kandidatų.

Ar įmonė gali pati atlikti įprastą darbuotojų paiešką bei „galvų medžioklę“?Kas atliks darbuotojų paiešką, pasitelkiant įprastą darbuotojų paieškos metodą ar „galvų medžioklės metodą“, priklauso tik nuo jūsų, tačiau jeigu siekiate kokybiškesnio rezultato, šią veiklą vertėtų patikėti profesionalams, ypač tada, kai kalbama apie „galvų medžioklę“. Pasitelkus išorės specialistus, sutaupysite ne tik žmogiškųjų išteklių resursus, bet ir galėsite būti tikri, kad pavyks išvengti interesų konflikto bei galimų nepatogumų, susijusių tiesioginių konkurentų darbuotojų pritraukimu.