Kas yra 3D modeliavimas?

Daugelis išgirdęs apie 3D technologijas, visų pirma prieš savo akis įsivaizduoja kino teatre vykstantį kino seansą 3D formatu, kai filmo efektai rodosi ranka pasiekiami. Kitiems 3D technologijos asocijuojasi su išmaniu spausdintuvu, galinčiu spausdinti trimatėje erdvėje.

Tačiau tik nedaugeliui tai yra susiję su grožio industrija ir estetinėmis plastikos chirurgijos operacijomis. Šiuo atveju, kalbama būtent apie tai, kad 3D modeliavimo programos pagalba yra sukuriamas būsimos plastinės operacijos ar korekcijos rezultatas, kurį potencialus pacientas gali apžiūrėti iš visų pusių ir pasikonsultavęs su plastikos chirurgu, nuspręsti ar reikia jam šių pokyčių ar ne. Plastikos chirurgas taip lengviau gali įvertinti būsimos operacijos iššūkius ir pagal atitinkamus kriterijus ir nustatymus, išmanios programėlės pagalba, nustatyti tinkamiausias proporcijas ir būtinas chirurgines intervencijas, norimam rezultatui pasiekti.

3D simuliacijos pagalba lengvai yra atliekamas 3D modeliavimas veidui, kuris itin praverčia plastikos chirurgams planuoti įvairias estetines procedūras, veido korekcijas, padedančias susigrąžinti jaunystę ar susikurti gaivesnę ir stangresnę veido odą, pašalinus pirmąsias raukšles, pakeliant akių vokus ar koreguojant antakių liniją bei šalinant atsiradusias mimikos raukšles.

Būtent ši, palyginus nauja technologija, padeda geriau įsivaizduoti, kaip atrodys veido proporcijos po atliktų procedūrų. Ji padeda išsirinkti geriausią procedūrų variantą ir įvertinti galimus išvaizdos pokyčius. Šveicarijoje atlikto tyrimo duomenimis, net 90 procentų moterų, pageidautų plastinės chirurgijos specialisto konsultacijos būtent su 3D modeliavimo programa, o panašus procentas klientų, būtent 3D simuliacijos dėka galėjo laisviau savo lūkesčius išreikšti chirurgui ir perduoti savo pageidavimus.

3D modeliavimas vyksta labai paprastai, nuskenuojant norimą koreguoti kūno vietą ir atliekant galimus korekcijos pakeitimus „čia ir dabar“.

Būtent tokiu būdu yra lengviausia racionaliai viską įvertinti ir apsvarsčius nuspręsti, kurių pokyčių jums šiuo metu reiktų, o kurie nėra būtini.