Gerosios bakterijos funkcija organizme

Sportuojanti mergina

Dažnai girdime apie blogąsias bakterijas, kurios sukelia įvairius organizmo sutrikimus, yra ligų kaltininkės. Nereikia pamiršti ir gerųjų bakterijų, be kurių mūsų organizmai negalėtų tinkamai funkcionuoti. Ir nors daugelis gerąsias bakterijas priskiria prie žarnyno, jų galima rasti visame organizme. Esame įpratę vartoti probiotikus ir kitas gerąsias bakterijas po antibiotikų kurso, bet ne tik tada organizmas turi būti aprūpintas jomis. Ir nors bakterijų nauda yra neabejotina, daugelis nesupranta, kaip naudoti, ir išvis, kodėl bakterijas reikėtų vartoti.

 

Gerosios bakterijos tai lyg organizmo sargybiniai. Daug produktų ir medžiagų patenka į mūsų organizmą mūsų noru arba atsitiktinai. Kiekviena medžiaga veikia organizmą kitaip. Organizmas turi natūralią imuninę sistemą, kad galėtų apsiginti nuo nepageidaujamų medžiagų, o gerosios bakterijos tam stipriai padeda. Gerosios bakterijos padeda įsisavinti kitus medžiagas ir vitaminus, o nepageidaujamas medžiagas neutralizuoja. Daugiau informacijos galima rasti: https://www.ohhira.lt/gerosios-bakterijos/.

 

Ir nors bakterijų apstu visame organizme, bet ypatingą reikšmę jos turi virškinimo procese. Nors žmonės valgo natūralios kilmės maisto produktus, taip pat renkasi maistą be laktozės, vis tiek kenčia nuo pilvo pūtimo. Net tabletės virškinimui pagerinti nepadeda. Tokiu atveju kaltos ne blogosios bakterijos, bet nepakankamas kiekis gerųjų virškinimo bakterijų, kurių trūkumas sukelia įvairiausius negalavimus. Jei trūkumas bus ilgą laiką ir nebus imtasi jokių veiksmų, ilgainiui simptomai gali peraugti į ligą.

 

Jei kai kurie papildai yra skirti tik specifinei grupei žmonių, tai gerosios bakterijos tinka bet kokio amžiaus žmonėms, jos gali būti duodamos mažiems vaikams ar net kūdikiam, taip pat nėščioms moterims, bet kokio amžiaus vyrams. Tai yra todėl, nes bakterijos yra visiškai natūralios kilmės ir jos yra būtinos visiškai kiekvienam žmogui. Daugelis ligų galėtų būti išvengtos, jei nesusidarytų tokios sąlygos, kuomet pradeda trukti gyvybiškai reikalingų bakterijų.

 

Bakterijos nėra mūsų organizmo organas, todėl nesame įpratę laikyti jų savo organizmo dalimi. Nepaisant to, būtina suprasti, kad geras organizmo funkcionavimas nėra įmanomas tuomet, kai trūksta gerųjų bakterijų. Šiais laikais turime informaciją, kaip jas galima gauti iš maisto arba geriant maisto papildus. Kadangi turime informacijos, belieka ją taikyti praktikoje ir džiaugtis rezultatais.