Krepšinio stebėjimas: ką mėgsta lietuviai?

Sporto šaka krepšinis lietuviams yra kur kas daugiau negu tik žaidimas. Krepšinį lietuviai pradeda žaisti nuo mažų dienų ir ne veltui Lietuva yra vadinama trijų milijonų krepšinio ekspertų šalimi.

Didžioji dalis lietuvių turi savo tvirtą nuomonę apie šį žaidimą ir jos laikosi visą gyvenimą. Didžioji dalis karštai palaiko šalies čempioną Kauno „Žalgirį“, tačiau fanų netrūksta ir Vilniaus „Rytui“, Klaipėdos „Neptūnui“ bei Panevėžio „Lietkabeliui“.

Krepšinio treniruotės nuo mažumės

Didžioji dalis lietuvių, kurie yra tikri krepšinio sirgaliai, daugiau arba mažiau patys yra žaidę krepšinį aktyviai. Daugelis oranžinį krepšinio kamuolį į rankas paėmė dar sporto mokykloje, kur bandė įgyvendinti savo svajonę tapti profesionaliu krepšininku.

Nors didžioji dalis sporto mokyklų auklėtinių savo svajonės neįgyvendino, jie įgijo neįkainojamas krepšinio žinias, o būtent tai ir leidžia Lietuvos krepšinio visuomenei turėti itin aukštą krepšinio IQ. Tiesa, tai sukelia ir didesnį spaudimą vietinėms komandoms, kurios sulaukia daugiau spaudimo iš gerai krepšinį suprantančių sirgalių.

Nuo mažumės krepšinio žinias sėmęsi dabartiniai aistruoliai dažnai turi patarimų net ir didžiausiems profesionalams, o dažnai tie patarimai nebūna visiškai akli ir juose būna daug teisybės.

Sirgaliai arenoje

Krepšinio sirgaliai Lietuvoje yra tiesiog pamišę dėl krepšinio ir tai rodo metai iš metų. Geriausias to pavyzdys yra Kauno „Žalgirio“ sirgaliai, kurie „Žalgirio“ areną užpildo bene kiekvienose Eurolygos rungtynėse.

Įdomu tai, jog Eurolygos vidurkis pastaruosius tris sezonus, kai buvo įleidžiami fanai į areną, nė karto nesiekė 9 tūkstančių sirgalių per rungtynes. Tuo tarpu „Žalgiris“ visus šis tris sezonus turėjo didžiausią sirgalių kiekį, kuris apsilankė arenoje.

„Žalgirio“ arenoje vidutiniškai per mačą 2019-20 metų sezone rinkosi net 14 221 fanas, 2018-19 metų sezone rinkosi net 14 808 žiūrovai, o 2017-18 metų sezone rinkosi po 13 560 žiūrovų per rungtynes. 2018-19 metais užfiksuotas 14 808 žiūrovų rekordas per mačą yra absoliutus Eurolygos rekordas, kurio pagerinti nėra pavykę dar niekam.

2019-20 metų sezone, kai „Žalgirio arenoje rinkosi vidutiniškai 14 221 fanas, buvo vos dar keturios komandos, kurių arenose rinkosi daugiau negu 10 tūkst. žiūrovų per susitikimą.

Tiesa, vienerių rungtynių rekordas nepriklauso „Žalgiriui“. Jį yra užfiksavęs Belgrado „Partizan“, kadangi Belgrado arena talpina daugiau negu 20 tūkst. žiūrovų ir 2009-aisiais „Partizan“ rungtynėse apsilankė net 22 567 žiūrovai.

Krepšinio stebėjimas televizijoje

Tiesa, ne visi krepšinio aistruoliai turi galimybę arba netgi noro važiuoti į areną ir palaikyti savo komandą su daugiatūkstantine minia. Yra krepšinio aistruolių, kuriems patinka stebėti krepšinį namuose ir taip ramiai palaikyti savo komandą.

Eurolyga tiesiogiai leidžia viską matyti iš geriausių kameros kampų, o taip stebint – mažiau šansų praleisti svarbiausius rungtynių epizodus. O ką kalbėti ir apie gražiausių epizodų pakartojimus.

Didžiausias arenos minusas yra svarbiausių epizodų, gražiausių epizodų bei ginčytinų epizodų pakartojimo nebuvimas, kas taip pat yra didelė krepšinio dalis. Tuo tarpu stebint krepšinį namuose, bare ar kitoje vietoje per žydrąjį ekraną, šių dalykų neprarandi.

O koks tau yra priimtiniausias būdas stebėti krepšinį?