Medžių pjovimas – susidorotų kiekvienas vyras ar tik profesionalai?

Įvairi komercinė grafika, filmai ir apskritai televizija mūsų sąmonėje suformavo standartinio medkirčio vaizdinį. Daugelis iš mūsų medkirtį įsivaizduoja, kaip aukštą tvirtą vyrą su languotais raudonais flaneliniais marškiniais, sodriai mėlynais džinsais, rudais auliniais kaučiukiniais batais, petnešomis ir būtinai nešinas kirviu rankoje. Toks filmų suformuotas charakteris netgi daro įtaką kai kurių jaunuolių įvaizdžiui. Tačiau realiame gyvenime medkirčiai atrodo kiek kitaip, jie dėvi darbo rūbus ir tinkamą apsaugos įrangą.

Kada gi mums tampa reikalinga tokia paslauga kaip medžių pjovimas? Priežastys įvairios: medžiai užstoja namų langus ir neleidžia į vidų patekti šviesai, trukdo statyboms, sudaro avarines situacijas, liečia elektros linijas. Taip pat, medžių pjovimo paslaugas teikiančios įmonės rūpinasi medžių pjovimu kapinėse bei vėtrų išvartytų medžių šalinimu. Štai tokios situacijos, vienos kasdienės, o kitos pavojingos. Manote kiekvienas vyras galėtų nukirsti medį? Sakoma, kad ką nors sugriauti, sunaikinti yra lengviau nei pastatyti ar sukurti. Tačiau medžių pjovimas yra šio posakio išimtis.

medžių pjovimas

Visų pirma, medžių pjovimas yra sudėtingas ir pavojingas procesas, kuriam reikalinga tinkama apsaugos įranga. Medkirčio šalmas apsaugo nuo krentančių šakų, kurios yra viena iš pagrindinių sužalojimų priežasčių. Ausinės ir veido apsauga: ausinės apsaugo ausų būgnelius nuo darbų sukeliamo triukšmo, o veido apsauga – akis. Apsauginiai akiniai – saugo akis ir kvėpavimo takus nuo dulkių. Ir apsauginės kelnės, kurios apsaugo kojas. Kai kurios apsauginės kelnės būna be sėdynės, panašias apsaugines odines kelnes dėvi kaubojai.

Vien tinkamoms apsaugos priemonėms išleistumėte daugiau pinigų, nei profesionalo paslaugoms, be to, tikriausiai ateityje tų apsaugos priemonių jums prireiktų retais atvejais arba visai neprireiktų. Medžių pjovimas reikalauja ne tik gero fizinio pasirengimo, bet ir fizikos žinių, tinkamų apsaugos priemonių ir visuomet pasitarnaujančios patirties. Todėl leiskime darbus atlikti specialistams, o vyrai gali savo auksines rankas įdarbinti kituose buityje reikalinguose darbuose.