Kompiuterių gedimai ir jo remontas

Ar įsivaizduojate rytą, kai gerdami karštos kavos puodelį neatsiverčiate naujienų portalo, kai neįsijungiate energingos dainos, kuri padeda pabusti, kai nepermetate akimis socialinio tinklaraščio „Facebook“ naujausių draugų pasiskelbimų? Nenustebkite, jei atsakėte, kad sunkiai prisimenate rytus be mano paminėtų veiksmų. Šiandien kompiuteris tapo kiekvienų namų nuolatiniu gyventoju. Gyvenimas be jo nebe įsivaizduojamas. Kaip bebūtų gaila, bet kompiuteris nėra amžinas. Kartais nutinka taip, kad šis prietaisas reikalauja remonto.

Kompiuterių remontas – tai paslauga, kuria teko pasinaudoti ne kartą gyvenime. Dažniausios problemos, dėl kurių tenka „gydyti“ kompiuterį yra vaizdo plokštės, šiaurinio ar pietinio tilto perkaitimas, neveikianti kompiuterio klaviatūra ar USB jungtis, išlūžęs maitinimo lizdas ar paprasčiausias kompiuterio aplijimas.

Kompiuterio vaizdo plokštės ar šiaurinio tilto perkaitimas pasitaiko tuomet, kai ventiliatorius retai valomas ir jame susikaupia dulkės. Ši problema dažniau pasitaiko nešiojamiems kompiuteriams, kurie ne retai padedami ne ant kieto pagrindo, o ant dulkino paviršiaus, kuriomis užsikemša ventiliatorius ir nebe sugeba aušinti Jūsų kompiuterio.

Pietinio tilto perkaitimas pasireiškia neveikiančia klaviatūra, USB jungtimi bei WEB kamera. Šis gedimas, kaip ir anksčiau minėtasis, atsitinka dėl to, kad nešiojamąjį kompiuterį laikome ant lovos, savo kelių. Kitaip tariant:nepaliekame tarpo tarp kompiuterio ventiliatoriaus ir paviršiaus, ant kurio jis padėtas.

Išlūžęs maitinimo lizdas – dažna problema. Ji atsitinka dėl dažno lankstymo, paprasčiausio užkliuvimo paspiriant koja, neoriginalaus kroviklio naudojimo. Šio kompiuterių gedimo galima išvengti pasirūpinant, kad prietaiso laidai nesipainiotų po kojomis bei naudojant tik originalius kroviklius, kurie atitinka jūsų maitinimo lizdo diametrą.

Kadangi prie kompiuterio mokomės, leidžiame laisvalaikį ir net valgome, nenuostabu, kad dažniausiai pasitaikanti šių prietaisų gedimo priežastimi tampa apipylimas skysčiais. Būtina nepamiršti, kad apliejus kompiuterį reiktų kuo skubiau išjungti bet kokį maitinimo šaltinį (išjungti, ištraukti laidą iš lizdo, ištraukti bateriją).

Išdėstyti nesklandumai, kurie dažniausiai nutinka kompiuteriams, gali sąlygoti ne tik programinius, bet ir elektroninius gedimus. Todėl visais išvardintais atvejais, ko gero, Jus labiausiai domins kompiuterių remontas, nes su minėtais gedimais geriausiai susitvarkys profesionalas ir savo srities specialistas.