Sezoninis ratų keitimas. Kodėl jis būtinas?

Tiek po šiltojo, tiek po šaltojo metų sezono visuomet reikia keisti transporto priemonių padangas. Iš vasarinių į žiemines ir atvirkščiai. Visi žino, kad žiemos metu važinėti su vasarinėmis padangomis yra išties labai pavojinga, o vasaros metu su žieminėmis padangomis yra tiesiog neekonomiška. Todėl kiekvienas vairuojantis transporto priemonė privalo pasikeisti padangas atėjus nustatytam laikui, antraip turės mokėti baudą už privalomų taisyklių nesilaikymą. Laiku pasikeisti padangas yra ne vienintelis galvos skausmas vairuotojams, nes jiems reikia pasirūpinti ir geromis ir ilgaamžiškomis padangomis, kurios laikytų ne vieną, bet ir ne kelis sezonus iš eilės. Todėl šiame straipsnyje sužinosite, kokias padangas geriausia rinktis bei į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis naujus automobilio batus.

Renkantis transporto priemonei padangas, visuomet reikia atkreipti į jų būklę. Ar nėra guzų, išlindusių siūlų. Žinoma iš akies protektoriaus gylio negalima išmatuoti, tačiau plika akimi gerai matosi, kuomet padangos yra blogos būklės. Todėl pasirinkite tokias, kurios atrodytų kokybiškai, nes juk svarbiausia yra ne tik kaina, bet ir pats saugumas. Taip pat prieš perkant padangas būtina pasidomėti asmeninio automobilio gamintojo parametrais, kurie nurodo kokių matmenų padangas rekomenduojama dėti. Jeigu bus perkamos bei naudojamos padangos ne pagal transporto priemonės parametrus, veikiausiai teks važiuoti į autoservisą, tuomet mašinų pakėlėjai turės ilgam jūsų automobilį, nes teks balansuoti ratų suvedimą. O ir pinigai bus išmesti į balą, nes netinkami ratai greičiau susidėvi. Vėl gi svarbu atminti, kad padangas reikia pirkti ne senesnes nei penkerių metų.

Autoservisų darbuotojai ir mašinų pakėlėjai po 40 000 — 50 000 kilometrų jau turėtų apžiūrėti automobilį ir kartu pakeisti padangas į naujas bei subalansuoti ratus. Norint prailginti padangų galiojimo trukmę, tuomet reikia vairuoti automobilį pasirinkus žemesnį greitį, tuomet išsaugomas protektoriaus gylis ir pati būklė. Jeigu delsiate keisti padangas, galite sulaukti pasekmių pačiame kelyje, nes padidėja tikimybė, kad kelyje netikėtai sprogs padanga. Ir tuomet mašinų pakėlėjai, atsarginiai ratai ir raktai eina į pagalbą.