Ką politikai žada pakeisti transporto sektoriuje?

Per kiekvienus Seimo rinkimus visuomenei rūpi, ką gi dabar pasiūlys politikai bei partijos. Svarbios ne tik algos, pensijos, kainos ar darbo lygis, bet ir įdomūs tam tikrose srityse laukiami pokyčiai. Tad geriausia dabar būtų pakalbėti apie tai, iš ko Lietuvos ekonomika sparčiausiai auga, o įmonių konkurencija mūsų šalyje yra milžiniška. Tai apie logistikos sektorių ir ką žadą pakeisti dvi populiariausios partijos. Visos partijos daugiausiai dėmesio skyrė ne tik kelių transportui, bet ir geležinkelio, kuris išties svarbus mūsų šaliai.

Konservatorių partija nemažai kalbėjo apie kelių sausumos transportą, pateikė daug skaičių, idėjų, faktų. Tiesa, bet kokia logistikos kompanija Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje yra pasiruošusi teigiamiems pokyčiams jų naudai. Teikdami savo pasiūlymus bei vizijas, konservatoriai taip pat kalbėjo ir apie oro logistika. Ir kaip visada kalbama apie plėtrą, naujus maršrutus bei pačių oro uostų atnaujinimą, kuris Vilniuje ir yra numatomas. O apžvelgiant Klaipėdos miesto situaciją, bei jūrų uosto transporto sritį, tai ne tik konservatoriai, bet ir kitos partijos vieningai sutinka dėl Šventosios uosto rekonstrukcijos, taip pat dėl Klaipėdos uosto plėtimo. Kalbant apie geležinkelį, tai didžiausia logistikos kompanija Vilniuje bei visoje Lietuvoje turėtų būti pasiskirsčiusi į dvi įmones, viena būtų atsakinga už krovinių gabenimą, kita už keleivius.

Kita, itin populiari partija, kuri laimėjo 2016 metų Seimo rinkimuose LVŽS skyrė nemažai dėmesio transporto sektoriui. Pastebėta, kad faktų mažai, tačiau daug kalbama apie ekologiją ir skatinimą, nėra jokių pažadų. Kalbama apie aviacijos tranzito mazgą, kuris leistų prisitraukti daugiau orinių krovinių, tokios sistemos labai trūksta, bet kuriai oro kroviniais užsiimančia logistikos kompanija Vilniuje. Dėl vandens transporto kalbama apie uosto plėtrą bei kokybės didinimą. O geležinkeliai galiausiai turėtų plėsti krovinių pervežimą ir taip pat plėstis.

Taigi, abi partijos siūlo geras idėjas, tačiau reikia nepamiršti, kad šios idėjos turi būti įgyvendintos ir neužmirštos. Žinoma, realios ir gerai apgalvotos mintys išlieka konservatorių pusėje, tačiau LVŽS partija turi laiko parodyti savo sugebėjimus.