Kuo šildyti namus: svarbiausi klausimai ir atsakymai

Kai vasara trunka vos 3 mėnesius, klausimas, kuo šildyti  namus, yra ypač svarbus.  Gera žinia bent jau ta, kad pasirinkimų yra iš tiesų labai daug. Taigi, kviečiame sužinoti atsakymus į svarbiausius klausimus, kaip ir kuo šiandien galima apšildyti savo namus.

Kodėl verta įsigyti bent  kelių rūšių malkų?

Jei savo namus apšildote malkomis, tokiu atveju, ypač puikiu pasirinkimu taps sprendimas įsigyti kelių rūšių malkų: malkų, pasižyminčių ypač aukštu kaitrumu, pavyzdžiui, uosinių ar ąžuolinių bei tokių, kurių kaitrumas yra žemas, pavyzdžiui, alksninių bei liepinių. Pirmosios, t.y., aukšto kaitrumo malkos, puikai tiks, kai reikės namus apšildyti žiemą, o žemesnio kaitrumo malkas galėsite naudoti pavasarį bei rudenį.

Kuo briketai yra pranašesnis už malkas?

Lyginant briketus bei malkas, verta pastebėti, kad pirmasis pasirinkimas turi pranašumų. Visų pirma, verta akcentuoti, kad briketai yra parduodami blokais, tad sandėliuojant reikės mažiau erdvės nei malkoms. Tačiau ir tai dar ne viskas – atsižvelgiant į tai, kad briketai parduodami blokais, juos kur kas  patogiau transportuoti – tai ypač aktualu tiems žmonėms, kurie dažnai vyksta, tarkime, į užmiesčio sodybą, kurią reikia šildyti. Na, ir, žinoma, taip pat svarbu pastebėti, kad naudojant briketus, susidaro minimalus kiekis pelenų. 

Kodėl verta rinktis beržo briketus?

Beržo briketai yra puikus pasirinkimas dėl daugybės priežasčių. Visų pirma, jie itin  kaitrūs, tad net ir šalčiausiomis žiemomis namuose bus jauku ir šilta. Taip pat pasižymi ir puiku kainos bei kokybės santykiu. Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad susidaro ypač mažai pelenų, tad  jų valymas bus ypač retas procesas. Tačiau ir tai dar ne viskas – šiuos briketus bus  paprasta sandėliuoti,  tad prireiks mažiau vietos  nei malkoms. 

Ką daryti, kad katilų, pečių ir židinių valymo ir aptarnavimo sąnaudos žymiai sumažėtų?

Ne paslaptis, kad daugeliui namų ūkių yra aktualus klausimas, kaip sumažinti katilų, pečių bei židinių valymo ir aptarnavimo sąnaudas? Gera žinia ta, kad tai užtikrinti nėra taip pat jau ir sunku – ypač teigiamų pokyčių sulauksite, jei malkas iškeisite į briketus. 

Ar malkų, briketų galima įsigyti internetu?

Taip, tikrai šių  gaminių šiandien galite įsigyti internetu. Belieka tik pridurti, kad toks apsipirkimo būdas turi daug privalumų. Visų pirma, vos keliais kompiuterio mygtukų paspaudimais pasieksite ypač didelį pasirinkimą: nuo uosinių malkų iki beržo briketų, tad galite būti tikri, kad surasite sau tinkamiausią gaminį. Tačiau ir tai – dar ne viskas: pirkimas internetu, visada sukuria sąlygas ypač patogiai palyginti gaminių kainas. Taigi, galite būti tikri, kad pirkdami internetu,  jus sudominusį gaminį įsigysite geriausia kaina.

Kas yra medienos granulės ir kur jų galima įsigyti?

Medienos granulės – tai 6 mm dydžio cilindriniai gabalėliai, kurie yra pagaminti iš ypač smulkiai sumaltų medienos atliekų, o tiksliau iš nužievintų pjuvenų bei puikiai tinka patalpų šildymui. Tai yra puikus atsinaujinančios energijos šaltinis. Lyginant su nafta ar dujomis, granulės yra labiau aplinką tausojantis pasirinkimas. Esaurida granulės yra puikus pasirinkimas jei šį gaminį norite įsigyti greitai bei patogiai.