Žalioji kortelė – tarptautinis draudimo liudijimas

Žalioji kortelė – tarptautinis draudimo liudijimas

Planuojate atostogas su šeima į užsienyje? Keliausite žiemą ir baiminatės dėl slidžių kelių? O gal išvykstate pusmečiui ar metams į užsienį padirbėti? Lietuvoje 2003 metais įsigaliojusi žaliosios kortelės sistema užtikrina, kad eismo įvykyje patirtus nuostolius (jeigu kaltininkas esate jūs) tretiesiems asmenims draudikas atlygins pagal nustatytą draudimo išmoką. Jos dydis paprastai sutampa su nuostolių dydžiu padarytu eismo įvykio metu. Atlyginant nuostolius bendradarbiaujama su užsienio valstybių draudimo bendrovėmis.

Žaliosios kortelės draudimo galiojimo laikotarpis gali būti pasirenkamas nuo 15 parų iki 365 parų (kalendorinių metų). Todėl tai puikus sprendimas ir trumpam keliaujant atostogauti ir važiuojant į kitą šalį darbo reikalais. Žaliosios kortelės sistemai priklauso 46 šalys, o tarp jų ir Lietuva. Taigi, turėdami žaliosios kortelės draudimo liudijimą, galite drąsiai keliauti į: Airiją, Albaniją, Andorą, Austriją, Baltarusiją, Belgiją, Bosniją ir Hercegoviną, Bulgariją, Čekiją, Daniją, Didžiąją Britaniją, Estiją, Graikiją, Iraną, Islandiją, Ispaniją, Italiją, Izraelį, Kiprą, Kroatiją, Latviją, Lenkiją, Liuksenburgą, Makedoniją, Maltą, Maroką, Moldovą, Nyderlandus, Norvegiją, Portugaliją, Prancūziją, Rumuniją, Rusiją, Serbiją, Slovakiją, Slovėniją, Suomiją, Švediją, Šveicariją, Tunisą, Turkiją, Ukrainą, Vengriją ir Vokietiją.

Draudimo įmokos dydis priklauso nuo užsienyje praleidžiamo laikotarpio ir šalių kuriose bus važinėjama. Taip pat nuo transporto priemonės valdytojo amžiaus, vairavimo stažo, padarytų avarijų skaičiaus, transporto priemonės naudojimo pobūdžio, variklio darbinio tūrio (galingumo) ir t.t. Jeigu niekaip neatrandate laiko planuotai konsultacijai su draudimo specialistu ir neprisiruošiate paieškoti jums optimaliausio  draudimo pasiūlymo, o galbūt draudžiatės pirmą kartą ir nė nenutuokiate kokios yra vyraujančios draudimo kainos – sprendimas yra. Preliminarią draudimo kainą galite sužinoti internetinėje draudimo skaičiuoklėje – https://draudimas.ld.lt/draudimas-internetu. Tai puikus būdas sutaupyti savo brangų laiką. Taigi, žalioji kortelė leidžia kelionėje jaustis ramiai, o ją įsigyti visiškai paprasta – kartais ją gaunate dovanai kartu su privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu.