Aktualu: kaip surasti tinkamą darbuotoją?

Personalo paieška – sudėtingas ir daug laiko bei pastangų kainuojantis procesas. Juk kiekvienas verslininkas žino, kad geras darbuotojas yra verslo pagrindas, kadangi atiduodamas savo jėgas, tinkamai panaudodamas žinias, padeda įmonei sėkmingai plėstis. Visgi, taipogi kiekvienas žino, kad gerą darbuotoją surasti sunku. Tad, ką daryti, kad atrinktas kandidatas būtų tinkamas ir geras darbuotojas? Profesionali personalo paieška – atsakymas į šį klausimą.

Sėkminga personalo paieška

Tikriausiai nedaug žmonių yra girdėję apie profesionalus, kurie suranda darbuotoją už pačią įmonę, atsižvelgdama į iškeltus kriterijus. Visgi, šis būdas užsienyje yra itin populiarius, o po truputį atkeliauja ir į Lietuvą. Lietuvoje šis būdas yra žinomas jau senokai, bet dar nėra labai plačiai paplitęs, nes daugelis darbdavių, taupydami pinigus, ieško darbuotojų patys ir praleidžia valandų valandas skaitydami CV, juos apmokydami. Deja, tačiau kartais su darbuotoju nepasiseka ir iš pirmo žvilgsnio atrodęs profesionalus, išmanantis savo sritį, bėgant laikui atsiskleidžia ir pasirodo visu “gražumu”. Tam, kad nebūtų švaistomas įmonės laikas, kad darbuotojai nesikeistų kas mėnesį – būtent tam yra samdomos profesionalios įmonės, atliekančios paiešką ir atranką už darbuotojo ieškančią įmonę.

Kaip vyksta personalo paieška?

Personalo paieškos įmonių tikslas yra sujungti įmonę, ieškančią darbuotojo ir darbuotoją, kuris ieško darbo. Tai abipusiai mainai, kurių metu visi gauna tai, ko trokšta. Personalo paieška įmonėse vyksta skirtingais būdais, tačiau pats geriausias – asmeninis pokalbis su atrinktais kandidatais. Neverta pasitikėti įmonėmis, kurios darbuotoją atrenka pagal asmenybių testus, kadangi kiekvienas žmogus yra individuali asmenybė ir ne kiekvienam tinka tokie testai.

Tik kalbantis su darbuotoju individualiai, įmanoma suprasti jo geriausias asmenines savybes ir norus, siekius įmonėje, kuri ieško darbuotojo. Tik kai darbuotojas pereina visus etapas – tada yra pateikiamos išvados koks darbuotojas yra tinkamas įmonei. Geriausia yra tai, kad kiekviena profesionali įmonė, suradus darbuotoją kelis mėnesius rūpinasi juo ir stebi kaip jam sekasi prisitaikyti prie įmonės, ar randą bendrą kalbą su kolektyvu, ar jam sekasi nudirbti visus darbus.

Personalo paieška – reikalingas dalykas, sutaupantis laiko, o dažnai ir pinigų.