Kaip išsirinkti tinkamą drenažinį siurblį?

Vieni drenažiniai siurbliai naudojami pumpuoti švarų vandenį iš užlietų patalpų (rūsių, garažų), baseinų, tiekti vandenį iš šulinių, laistant sodą, pildant vandens talpyklas, o kitus galima naudoti ir siurbiant užterštą kietosiomis dalelėmis vandenį. Parduotuvėje galima rasti daug įvairių tipų ir rūšių drenažinių siurblių, todėl renkantis privalote žinoti, kaip tiksliai veikiančio prietaiso Jums reikia ir kokia jo kaina Jums yra priimtina.

Drenažinių siurblių tipai

Rinkdamiesi drenažinį siurblį, privalote apsispręsti, ar norite įsigyti elektrinį, ar su kuro (benzino ar dyzelino) pagalba veikiantį siurblį. Kiekvienas iš jų turi savų privalumų ir trūkumų:

1)     Elektrinis drenažinis siurblys dažniausiai naudojami tokiose patalpose, vietose, kur yra lengvai pasiekiamas elektros lizdas. Jis dažniausiai yra mažesnio galingumo nei su kuro pagalba veikiantis siurblys, tačiau jam nereikia daug priežiūros. Patalpose ar vietovėse, kur nėra elektros, juos galima naudoti pasitelkiant elektros generatorių.

2)     Kuro (benzino, dyzelino) pagalba veikiantis drenažinis siurblys yra puikus pasirinkimas lauke, kur dažniausia šalia nėra elektros lizdo, kuriuo būtų galima pasinaudoti. Šie siurbliai paprastai negali būti naudojami patalpose dėl išmetamo anglies monoksido („smalkių“). Tokio tipo siurbliai dažnai naudojami pumpuojant laukų, sodo laistymui reikalingą vandenį iš vandens telkinių.

Priklausomai nuo montavimo vietos išskiriamos dvi drenažinių siurblių rūšys:

1)     Panardinamą drenažinį siurblį galima įleisti į tam tikrą gylį. Jo variklis korpusas yra hermetiškas ir atsparus. Panardinamų drenažinių siurblių privalumas yra jo didelis darbo našumas, gana ilgas nenutrūkstamo darbo laikas, automatinis valdymas (dėl plūdinio jungiklio įrengimo). Be to, toks siurblys po vandeniu veikia nekeldamas triukšmo. Tokio siurblio trūkumai: nesugebėjimas visiškai išsiurbti skysčio, techninės priežiūros ir remonto sudėtingumas (sunku išlaikyti sandarumą surenkant/montuojant).

2)     Paviršiaus drenažiniai siurbliai dažnai būna skirtingo galingumo. Mažesnio galingumo siurbliai yra naudojami vandens pumpavimui iš mažesnių baseinų ar kitų mažo tūrio vandens rezervuarų. Galingesni, tokio tipo siurbliai, dažnai naudojami laistymui, pumpuojant vandenį iš netoliese esančių telkinių. Paviršiaus drenažinio siurblio privalumas yra sugebėjimas „paimti“ vandenį iš labai mažo gylio (pvz. tvenkinio pakrantės zonos). Tokio siurblio trūkumai yra: santykinai nedidelis gylis, kuriame gali dirbti (paprastai iki 3-5 m), triukšmingas veikimas, gana trumpas nenutrūkstamo veikimo laikotarpis.

Drenažiniai siurbliai pagal tai, kiek užterštam vandeniui skirti pumpuoti, gali būti skirstomi:

1)     Skirti švariam vandeniui pumpuoti. Siurbiant švarų, ar šiek tiek užterštą vandenį, pavyzdžiui, iš baseinų, priemaišų (kietųjų dalelių) dydis paprastai neviršija 5 mm.

2)     Skirti vandeniui su kietosiomis dalelėmis (su  purvo, smėlio ar kitų smulkiųjų dalelių priemaišomis). Renkantis tokį siurblį, svarbu įvertinti kietųjų dalelių dydį (kiekvieno siurblio techninėje specifikacijoje yra nurodyta, koks jo kietųjų dalelių praeinamumas).

Drenažinio siurblio charakteristikos, į kurias reikia atkreipti dėmesį renkantis

Renkantis siurblį reikia atkreipti dėmesį į šias svarbias charakteristikas:

  • našumas yra svarbiausias parametras, kuris nustato, koks tūris litrais pumpuojamas per minutę;
  • įvertinkite vandens taršos lygį bei kietųjų dalelių dydį nes pasirinkus neteisingą prietaisą, jis gali sugesti;
  • maksimalus panardinimo gylis;
  • numatomas išsiurbimo (sausinimo) lygis;
  • kaina. Ji paprastai priklauso nuo drenažinio siurblio galingumo, tipo, prekės ženklo, kilmės šalies.
    Jei kiltų detalesnių klausimų dėl drenažinio siurblio pasirinkimo, būtinai pasikonsultuokite su jais prekiaujančiais tiekėjais.