Kodėl darbo metu svarbu daryti bent trumpas pertraukėles?

Kas yra darbas ir poilsis visi puikiai žinome, tačiau ar tikrai visiems yra užtikrinamas poilsis darbo vietoje? Kartais gali atrodyti, kam tas poilsis darbe yra reikalingas, tačiau poilsis darbo metu turi daug pliusų. Darbo ir poilsio laiko derinimo samprata yra palyginti nauja, tačiau jos reikšmė visada buvo aktuali – tik tada, kai darbą pakeičia poilsis, darbas gali būti produktyvus ir kokybiškas. Tai kyla iš gamtos, nes kiekvienas žmogus, kuris pailsėjęs gali sakyti, kad jis nori dirbti kokybiškai ir sklandžiai. 

Žmogaus organizmui reikia atsipalaidavimo ir veiklos

Darbas privalo būti vieta, į kurią smagu grįžti ir kurioje nėra taip, kad viskas, ką darote, tai dirbate. Žmonėms, kurie dirba komandoje, svarbu daryti mažas pertraukas ir kartu su kolegomis aptarti iškilusius klausimus. Paprastos ir trumpos pertraukos leidžia pailsėti ir sugalvoti daug naujų ir svarbių idėjų. Galima daug efektyviau atlikti savo užduotis, kai po valandos įtempto mąstymo ar fizinio darbo žmogus padaro bent kelių minučių pertrauką – lygiai taip pat su savaitės ir mėnesio ciklais: itin svarbi bent viena diena poilsio savaitės bėgyje bei ilgesnės atostogos metuose.  Trumpa pertraukėlė darbo metu – kaip gaivaus oro gurkšnis: padeda nurimti, susikaupti, atkurti emocinę pusiausvyrą. Tačiau kai kurie vadovai mano, kad pertraukos – laiko švaistymas, o geriausi darbuotojai dirba nepertraukiamai, tačiau jie labai klysta, o tokie darbuotojai gali persidirbti ir nenorėti tokiame darbe daugiau dirbti.

Svarbu užtikrinti darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą dėl daugelio priežasčių, pavyzdžiui, dėl ambicijų. Venkite neigiamų ilgalaikio streso padarinių darbe-monotonijos, sumažėjusio darbingumo. Esant intensyvesniam darbo krūviui darbo savaitę reikėtų organizuoti taip, kad darbo valandų trukmė joje būtų trumpesnė, ir atvirkščiai, esant žemam darbo krūvio intensyvumui, darbo valandų skaičius darbo savaitėje gali būti ir prailgintas. 

Ar turi būti ofise vieta, kuri skirta poilsiui?

Kiekvienas tinkamas ir geras sąlygas užtikrinantis ofisa turi atskirą patalpą, kurioje asmenys pietauja ir ilsisi. Tokia vieta neįsivaizduojama be patogių ir minkštų baldų, kurių dėka jaučiamės jaukiai, lyg būtume namuose. Jei savo ofise dar vis neturite tokio kampelio, baldus jam galite rasti čia. Skandinavijos gamintojų naudoti minkšti biuro baldai laukiamiesiems ir poilsio zonoms. Švedijos, Suomijos, Norvegijos biuro baldų gamybos kompanijos pirmauja Europoje, jų gaminamų minkštų biuro baldų kokybė yra puiki, todėl jie yra itin ilgaamžiški. Mes restauruojame naudotas minkštus biuro baldus ir suteikiame jiems antrą gyvenimą, taip prisidedame prie perteklinio vartojimo mažinimo ir pasaulio resursų taupymo bei gamtos tausojimo. Iš plataus minkštų biuro baldų asortimento tikrai išsirinksite savo biurui tinkamą variantą. Jeigu nežinote, kuris baldas Jums tinkamiausia, susisiekite su mūsų konsultantais, kurie patars ir padės išsirinkti Jums tinkamiausią variantą.