Tinkama smėlio dėžės priežiūra: patarimai

uždengiamos smėlio dėžės

Vasara – ne vasara, jeigu vaikai kasdien neis žaisti į smėlio dėžę, kur gimsta nuostabiausi meno kūriniai, pačios skaniausios bandelės, kurios perkamos už medžių lapų pinigus. Uždengiamos smėlio dėžės yra ta universali žaidimų vieta, kuri buvo populiari tėvelių vaikystėje, kuri populiari ir šiais laikais. Tokia paprasta žaidimų erdvė skatina mąstyti, kurti, lavinti pažinti skirtingas struktūras, augalus bei smagiai kasdien leisti laiką gamtoje.

Tiesa, uždengiamos smėlio dėžės bus smagi žaidimų žaidimų vieta tik tokiu atveju, jeigu jos bus tvarkingos. O kaip pasirūpinti tokia vieta? Jūsų dėmesiui – patarimai.

  • Uždengiamos smėlio dėžės vienareikšmiškai yra pats geriausias pasirinkimas. Jeigu Jūsų kieme yra paprasta smėlio dėžė, kuri neturi specialaus dangčio – tokiu atveju smėlis gali būti labai gretai suverčiamas. Kasdieninis jo valymas tikrai reikalaus laiko, tad kur kas paprastesnis pasirinkimas yra paprasčiausiai specialiai tam sukurti uždangalai.
  • Rekomenduojama reguliariai papildyti smėlio dėžės turinį. Taip smėlio dažniausiai mažėja, kadangi jis lipdomas, kadangi jis metamas per bortelius, vaikai labai dažnai jį nešioja. O žaisti smėlio dėžėje, kurioje yra maža smėlio – tikrai nėra nei labai malonu, nei labai smagu. Suteikite galimybę vaikui statyti net ir pačius didžiausius bokštus, tegul smėlio dėžėj būna tiek smėlio, kiek reikia.
  • Taip pat labai gerai, kai aplink dėžę yra specialūs borteliai skirti sėdėjimui. Tokiu atveju vaikai gali patogiai susėdę lipdyti pačias skaniausias bandeles. Svarbu reguliariai tikrinti, kad sėdėjimui skirtos vietos labai nesidėvėtų, kadangi tai potenciali rakščių vieta. Siūlome to išvengti reguliariai šlifuojant medinius  suoliukus.
  • Jeigu smėlyje atsirado kokie nors svetimkūniai – siūlome juos kuo greičiau pašalinti. Vaikai labai dažnai ima ir deda šiukšles į burną, tad reikia padėti jiems nuo to apsisaugoti.
  • Taip pat reikia nepamiršti, kad smėlio dėžėje gyvūnams nėra vieta. Jie yra linkę šlapintis ant smėlio ir tikrai nespėsite pastebėti, kai Jūsų augintinis ir smėlio dėžės pasidarys tualetą.

Štai šie paprasti patarimai padės užsitikrinti, kad smėlio dėžė visada bus tvarkinga ir kad žaidimai joje bus patys smagiausi.