7 būdai mėgautis buvimu lauke žiemą

Sugalvoti užsiėmimų lauke vasarą – paprasta, bet atėjus šaltajam metų laikui pamirštame, kad turime lauko erdvę. Tinkamas kiemo ar sodo išnaudojimas visais metų laikais yra visapusiškai naudingas jums. Štai keletas patarimų, kaip pasimėgauti lauko erdve žiemą.

Uždekite laužavietę

Nesvarbu, ar turite kilnojamą ar stacionarią laužavietę, žiema – pats geriausias laikas deginti laužą. Šilti gėrimai, zefyrų kepimas ant ugnies, ir jaukūs pašnekesiai susirinkus aplink su šeima ir draugais.

Sušildykite lauko erdvę žiemą

Neturite laužavietės? Ne bėda! Įsigykite lauko šildytuvą. Jų išskiriama šiluma įspūdinga, ir buvimą bei valgymą lauke pavers malonia patirtimi.

Pakabinkite žibintų

Galite rasti įsigyti įvairių žibintų. Skirtingo dizaino, vieni pastatomi, kiti – kabinami. Įstatykite degančias arbatines žvakutes, žibintus statykite ant stalo, gėlių vazonus, pakabinkite virš galvos. Taip pat galite sukurti apšviestą taką su į žemę įsmeigtais saulės baterijomis varomais žibintais. Dar vienas geras būdas sukurti apšvietimą lauke – pakabinamos lauko girliandos.

Įrenkite paukščių lesyklą

Snieguotą žiemą lesyklos paukščiams yra gyvybiškai svarbios, todėl įrengę pakabinamą ar pastatomą paukščių lesyklą, galite sulaukti svečių kasdien. Nutarkite, kad turite atpažinti ir įvardinti visus apsilankiusius paukščius. Tai gali tapti smagiu ir žinių suteikiančiu užsiėmimu vaikams.

Išsitraukite fotoaparatą

Brangus Nikon, paprastas skaitmeninis, ar išmaniojo telefono kamera – pasiimkite tai, ką turite ir išeikite į lauką. Laukiniai gyvūnai, lapai sode, šventinės gėlės, krentantis sniegas, žiemos šviesos – bet kas gali tapti nepakartojamomis nuotraukomis. O išsirinkę geriausias nuotraukas galite jas atspausdinti, įrėminti ir dovanoti kaip šventines dovanas, arba sukurti sezoninę nuotraukų galeriją ant sienų.

Išnaudokite sėdimas zonas

Šalta ir saulėta diena? Šiltai apsirenkite ar įsisupkite į apklotą, ir išeikite pasėdėti su rytine kava lauke. Arba pasimėgaukite vakaro gėrimu su mylimu žmogumi lauko sūpuoklėse. Visa ta erdvė, kuria negalvodami naudojatės vasarą, tebėra ten ir žiemą. Jei lauko baldus žiemai sudėjote patalpoje, jums praverstų sulankstomos kėdes, kurias, prireikus, bet kada galite išsinešti ir vėl sulankstę padėti atgal (čia galite įsigyti kėdes: https://renginiopartneris.lt/parduotuve/visos-prekes/sulankstomi-baldai/sulankstomos-kedes/).

Surenkite vakarėlį

Taip, lauke išties šalta, bet kai lauke daug sniego, galite sukurti Žiemos Pasakos vakarėlį. Čia praverstų visi aukščiau paminėti patarimai. Kartu su vaikais sužaiskite sniego gniūžčių karą, kepkite maistą lauke, pasirūpinkite karštu šokoladu, gėrimus suaugusiems, ir kaitriu laužu. Uždekite žibintus ir įamžinkite kuo daugiau vakarėlio atsiminimų nuotraukose.