Motinos pienas – geriausias maistas kūdikiui

Šiandien jau neabejojama, kad motinos pienas – vienintelis idealus maistas naujagimiui, o žindymas turi ypatingą poveikį mamoms ir kūdikių  sveikatai.

Žindymo reikšmė motinai

Po gimdymo žindančiai motinai greičiau susitraukia gimda, mažesnė kraujavimo rizika, moters organizmas greičiau atsistato, sumažina tikimybę sirgti kiaušidžių vėžiu, rečiau serga krūties vėžiu. Moterys, kurios žindė savo kūdikius, sulaukusios vyresnio amžiaus, tikimybė susirgti osteoporoze sumažėja, taip maitinti krūtimi patogu, praktiška ir ekonomiška.

Žindymo reikšmė kūdikiui

Motinos pienas yra geriausias natūralus maistas kūdikiui, nes piene yra visų reikalingų medžiagų, kurios tinka naujagimio virškinimo traktui, visą tai skatina gerą vaiko augimą ir fizinį vystymąsi. Motinos piene baltieji kraujo  kūneliai ir kitos ląstelės, antikūniai stabdo bakterijų ir virusų dauginimasi. Žindomi naujagimiai rečiau serga šlapimo takų infekcijoms, mažesnė alergijos atsiradimo rizika, cukriniu diabetu, kūdikių išdygusius dantis rečiau pakenkia ėduonis.

Mamos ir vaiko odos kontaktas

Kūdikiui ir mamai ypač svarbi žindymo pradžia, vos tik gimęs naujagimis dedamas motinai ant krūtinės vaikas prisiglaudžia prie mamos, vyksta mamos ir vaiko odos tarpusavio kontaktas. Teisingai padėtas kūdikis ant krūtinės susipažįsta su mama ir pradeda žįsti krūtį, pirmasis priešpienis ypač naudingas kūdikio imuninei sistemai. Priešpienis vaikučio sveikatai – aukso vertės.

Dėl ko atsiranda emocinis mamos nestabilumas ?

Moters neštumas ir gimdymas sukelia didžiulį emocinį krūvį ir verčia organizmą jausti stresą.  Emocijos po gimdymo labai greitai ir stipriai keičiasi, jei vaikas verkia ir mama verkia, kai vaikas juokiasi, mama verkia nes nesupranta kas vyksta. Moteriai žindymo metu išsiskiriantis hormonai padeda išlaikyti kūno ir dvasios  pusiausvyrą, stiprina mamos ir vaiko ryšį.