Norite išvengti ligų? Stiprinkite imunitetą!

Dažnai vargina prasta savijauta, jėgų trūkumas, sloga, kosulys, gerklės skausmas ar kiti peršalimo simptomai? Nieko nelaukite – atsakingai rūpinkitės savo imunitetu jau dabar! Tuo labiau, kad pasikeitus orams ir atėjus naujam sezonui tikimybė susirgti yra dar didesnė. Svarbiausia, kad nenumotumėte ranka į tai, kokius ženklus jums siunčia organizmas. Užbėgti ligoms už akių įmanoma, tereikia pasirūpinti savo fizine bei psichologine būsena! 

Atsakingai rinkitės maistą

Pagrindinė ir daugeliui nuo seniausių laikų žinoma taisyklė – dėl geros savijautos būtina palaikyti sveiką mitybą. Išties, subalansuotas, tinkamai paruoštas ir šviežias maistas tiesiogiai prisideda prie geros organizmo sveikatos. Net jeigu norisi greito, sunkesnio maisto, geriausia, jeigu mėgausitės juo kuo rečiau. Geriau pasirūpinti, kad organizmas gautų pakankamą kiekį daržovių, vaisių. Taip pat pasistenkite gerti reikiamą kiekį vandens, o jeigu pajutote bent menkiausius peršalimo ženklus, gerkite šiltas arbatas. 

Ar praktikuojate grūdinimąsi?

Nors tai tikrai ne visiems malonus ir priimtinas procesas, atminkite, kad grūdinimasis daro labai didelę įtaką stipriam imunitetui ir padeda sumažinti peršalimo ligų tikimybę. Pamėginkite rytą pradėti kontrastingu dušu. Geriausia, jeigu pamažu tai taptų jūsų rutina ir kasdienybės dalimi. Netrukus pastebėsite, kad jūsų kūnas ir savijauta bus dėkingi! Svarbu užsispyrimas ir pastangos. 

Pasirūpinkite papildomais vitaminais

Vitaminai bei papildai imunitetui – puikios priemonės geros savijautos profilaktikai! Padidėjus rizikai susirgti itin svarbu pasirūpinti, kad organizmas gautų reikiamą kiekį vitaminų ir mineralinių medžiagų. Tiesa ta, kad dažnai vien tik sveikos mitybos nepakanka.

Imuniteto stiprinimui svarbią įtaką daro vitaminas C, taip pat D, E vitaminai bei cinkas. Įvairūs vitaminai bei papildai dar labiau reikalingi šaltesniuoju metu laiku, kada gauname mažiau saulės, paprastai kiek trumpiau būname gryname ore ir menkiau judame.

Dar vienas labai svarbus momentas – psichologinė savijauta. Tai, kaip jaučiamės viduje, dažnai pasireiškia ir fiziniame lygmenyje. Tad, kiek tik įmanoma, venkite streso, pašalinkite iš aplinkos neigiamus dirgiklius, skirkite laiko sau, sutvarkykite poilsio ir darbo režimą, skirkite laiko aktyviai veiklai, sportui ar mankštai.