Kaip išsirinkti kokią patalynę pirkti?

Patalynės pasirinkimas šiandien tikrai nėra siauras, tad nieko keisto, jog gana dažnai keliamas klausimas, kokie patalynės komplektai galėtų būti pačiu geriausiu pasirinkimu. Jei atsižvelgsite į keletą svarbiausių patalynės savybių, tikėtina, kad priimti tam tikrą sprendimą galėsite gerokai paprasčiau, taigi, kokie kriterijai gali būti laikomi pačiais svarbiausiais?

Patalynės sudėtis

Dauguma mūsų miega maždaug 8 valandas per parą, todėl svarbu pasirūpinti, kad patalynės audinys leistų odai kvėpuoti. Būtent todėl puikiu pasirinkimu gali būti natūralaus audinio patalynės komplektai – pavyzdžiui, patalynė, pagaminta iš įvairių medvilnės atmainų ar iš lino. Jei norite, kad patalynė būtų kuo švelnesnė, gali pasiteisinti iš satino pagaminta patalynė, kurios paviršius yra šilko glotnumo. Nors tokios patalynės kaina gali būti kiek aukštesnė nei kitų galimų pasirinkimų, tačiau būtent šiai patalynei dauguma žmonių teikia pirmenybę. Drobinis audinys įprastai yra tvirtesnis nei satinas, tačiau jo paviršius yra grubesnis ir šiurkštesnis (vis dėlto, jau po pirmo skalbimo galima džiaugtis kur kas minkštesniu audiniu). Lininė patalynė puikiai tinka vasaros laikotarpiui, kuri puikiai išgarina drėgmę ir leidžia jaustis patogiai net ir esant aukštai oro temperatūrai.

Patalynės matmenys

Dar prieš pradedant tinkamos patalynės paieškas visada svarbu išsiaiškinti, kokie yra reikalingi patalynės matmenys. Jei nepamenate, kokie yra antklodės ir pagalvių matmenys, prieš užsakant patalynę rekomenduojama juos išmatuoti.  Gana dažnai tokio paties modelio patalynės komplektai gali būti kelių skirtingų dydžių, todėl tikrai atrasite tokią patalynę, kuri geriausiai atitiktų jūsų poreikius.

Priežiūros ypatumai

Renkantis patalynę taip pat vertėtų pasidomėti ir jos priežiūros ypatumais, nes tai galės padėti išvengti apmaudžių klaidų, kuomet dėl neatsargumo sugadinamas lengvai pažeidžiamas audinys. Jei vadovausitės pateiktomis rekomendacijomis, patalynė tarnaus kur kas ilgesnį laiką.