Šeši moksliškai patvirtinti būdai, kaip numesti svorio

Kone kiekvienoje interneto svetainėje pilna 10, 20 ar 40 būdų, kaip numesti svorio. Tačiau tik kai kurie jų būna teisingi, o likę – svajuko dramblionės arba susapnuoti po kelių gerų bokalų alaus. Gydytojams ir mokslininkams, panašu, pabodo klišės, susijusios su svorio metimu, tad jie nusprendė suteikti daugiau informacijos apie paprastus, bet efektyvius būdus, kurie atsakys į eilę metų jus kankinantį klausimą, kaip numesti svorio. Mokslininkai šiuos būdus tyrė keletą dešimtmečių ir nagrinėjo svorio metimo subtilybes. Pateikiame šešis pagrindinius principus, kurie lemia ar svoris didėja, ar krenta.

Efektyvesnė yra dieta, o ne mankšta. Turbūt ne kartą teko girdėti, kokie veiksmingi yra kasdieniai veiksmai, tokie kaip lipimas laiptais, o ne važiavimas liftu. Tai veiksmingas, bet ne stebuklingas būdas. Bent jau taip teikia Vašingtono universiteto Medicinos fakulteto mokslininkas Samuelis Kleinas: „Sumažinę suvartojamo maisto kiekį bus pasiektas geresnis rezultatas, negu vien padidinus fizinį krūvį. Norite sudeginti 300 kilokalorijų? Nubėkite 5 kilometrus arba atsisakykite bulvių traškučių“. Tyrimai atskleidė, jog laikydamiesi dietos arba vien sportuodami dalyviai ne taip veiksmingai metė svorį, kaip tą darė tie, kurie derino abu šiuos dalykus. Vien fizinių pratimų teikiama nauda neveiksminga dėl to, kad po sporto pakyla apetitas ir alkis. Tuomet suvalgysite picą arba išgersite alaus ir jūsų valanda laiko, skirta sportui, nueis per niek. Tai nebūtinai privalo būti pica ar alus, tačiau žmonės nevalingai yra linkę kompensuoti kalorijų kiekį, kurį sueikvoja.

Žmonės dažnai apgaudinėjami, kuomet jiems siūlomas vienas ar kitas stebuklingas maisto derinys, kuris padės numesti dešimtis kilogramų. Nuraminsime, taip tikrai nebus. Dažnai galvojame, kad rasime gerą derinį ir greit atsikratysime nepageidaujamo viršsvorio. Dietologas Markas Jensenas teigia, kad nėra jokios vienos teisingos dietos, nėra ir jokių įrodymu, kad kažkokia dieta tiks labiau nei kita. Mokslininkas teigia, kad tai yra didžiausias mitas. Aišku tik viena, didžioji dalis dietų padės jums numesti svorį, jeigu tik jų griežtai laikysitės.

Nemaža dalis mitybos specialistų teigia, kad viršsvorį sukuria ne kūnas ar virškinimo sistema, o protas. Tačiau yra gerų naujienų. Savo mąstymą galima pakeisti, tačiau tai padaryti galima tik renkantis sveiką maistą, atliekant fizinius pratimus ir valgant nekaloringą maistą. Nors daug kur teigiama, jog tam užtenka 12 savaičių, tačiau daktaras Jordanas Hillas prieštarauja: „Tai gali užtrukti nuo kelių mėnesių iki kelių metų“.

Apibendrinant galima teigti, jog nereikia tikėti apie stebuklingus būdus, kaip numesti svorio, o tiesiog stengtis derinti maistą ir fizinį aktyvumą bei taip pakeisti savo mąstyseną.