Patarimai nuomojantis butą

Planuojant išsinuomoti naują butą ir norint kurį laiką jame sėsliai įsikurti, šiukštu nepadaryti klaidų, kurios ateityje lemtų jūsų, buto šeimininko, ar kaimynų problemas. Ne veltui vyrauja nusistatymas, kad gerą, nelandų ir draugišką buto šeimininką atrasti yra didžiulė sėkmė. Sėkmei nuplaukus pro šalį arba per neapdairumą nuomininkai gali smarkiai apkartinti sau gyvenimą.
Štai ko reiktų nepamiršti nuomojantis butą:

  • Dvišalėje sutartyje turite būti susipažinęs su menkiausiu punktu.
  • Įsitikinti, kad iki jūsų įsikraustymo visi buto mokesčiai bus sumokėti ir jums neteks apmokėti šeimininko skolų.
  • Susipažinti su papildomais mokesčiais. Jei kraustotės į daugiaaukštį – mokėsite už lifto paslaugą, o jei bute autonominis šildymas – vėl gi kainos bus kitos nei centrinio šildymo būste.
  • Jei būste paliekami šeimininko baldai, būtinai įsidėmėkite jau esančius subraižymus ar gedimus, juos nufotografuokite; galiausiai išsiųskite šeimininkui el.paštu sąrašą defektų, kuriuos radote jau atsikraustęs – juk nenorite už ne savo padarytą žalą atsakyti ateityje.
  • Išsiaiškinkite, ar nuomojame būste leidžiama turėti naminius gyvūnus. Šiandien nors ir labai pamažu, šeimininkų požiūris į gyvūnus keičiasi, tačiau vis tiek yra tokių būstų, kur šuns ar katės laikymas – griežtai draudžiamas.
  • Savo paties gerovei paklauskite šeimininko apie kaimynus – ar jie turi mažų vaikų, kurie triukšmautų už sienos. Atsikrausčius į nuomojamą butą, kuriame nuolatos girdimas verksmas ar dundėjimas, gyvenimo ramybę prarasti galima ir per porą mėnesių.
  • Apsibrėžkite savo ir buto šeimininko privatumą. Juk nenorite, jog jis be didesnės priežasties lankytųsi jūsų nuomojamuose namuose kiekvieną savaitę, o tuo labiau neįspėjęs. Vienas apsilankymas per mėnesį – norint paimti pinigus už nuomą ir mokesčius – yra aukso viduriukas.