Ekologiškos sėklos – kas tai?

Ekologiškų sėklų daigumas įprastai būna toks, kaip ir mums gerai žinomų, paprastų sėklų. Dažnai daigumo procentas būna parašytas ant pakuotės. Jei perkate ekologiškas sėklas, tai nereiškia, kad jos sudygs geriau arba prasčiau už įprastas sėklas. Ekologiškos sėklos nėra genetiškai modifikuotos ir yra brangesnės už kitas. Sėklos gali būti išauginamos tik sertifikuotuose ūkiuose, todėl reikėtų ieškoti specialaus ženklo ant sėklų pakuotės – ekologiškos sėklos. Jos skiriasi nuo įprastų tuo, kad auginant nenaudojamos sintetinės trąšos ir priemonės nuo kenkėjų, be to, yra pagamintos cheminiu pagrindu. Vietoj to naudojami preparatai, sukurti augalų pagrindu, mineralinės ir organinės trąšos.

Ekologiški ūkiai susiduria su tomis pačiomis problemomis: auga piktžolės, puola kenkėjai, plinta ligos. Nepagalvokite, kad augalai auga kaip laukinėje gamtoje. Ekologiškame ūkyje gali būti taikomi visi tradicinio ūkio auginimo būdai, tik vietoj cheminių priemonių naudojamos tokios, kurios leidžiamos ekologiškam ūkiui. Dažnai natūralios priemonės būna ne tokios veiksmingos kaip cheminės, todėl tų priemonių naudojama daugiau – skeptikai sako, kad tai ne visada gerai, tuo tarpu cheminės priemonės problemą sprendžia taikliai ir jų reikia mažiau. O kartais ekologiniam ūkiui tiesiog tenka ieškoti kitų būdų, kaip išsisukti su organinės kilmės preparatais.

Svarbu yra tai, kad ekologiniai ūkiai, kurie pristato ekologiškas sėklas, turi veikti tausodami gamtą, išsaugodami biologinę įvairovę. Dažniausiai jie būna toliau nuo miestų, kelių ar kitų taršos objektų. Taip pat ekologiškas sėklas vienareikšmiškai verta pirkti tada, jeigu auginsite jas daigų valgymui. Tai pirmieji žalumynai, kuriuos galite užsiauginti ant palangės. Jų energija slypi sėkloje, dažnai valgomas visas daigas su šaknele, todėl labai svarbu tam pasirinkti kokybiškas ekologiškas sėklas.