ABA terapijos kaina: nuo ko ji priklauso?

Nereikia ir sakyti – autizmas  ypač pablogina ne tik sergančiojo, bet ir jo šeimos, artimiausios aplinkos gyvenimą. Įprasti veiksmai, kurie, atrodytų, galėtų būti atliekami ne niekieno pagalbos, tampa sunkiai įveikiamais iššūkiais. Dar daugiau – artimiausi vaikučio, sergančio autizmu, žmonės, kasdien yra priversti susidurti su pačiomis netikėčiausioms, nevaldomomis ir nepabijokime to žodžio – itin sudėtingomis situacijomis. Ir nors netrūksta manančių kad susidūrus su autizmu, pakeisti jau nieko nebegalima, turime ir gerų žinių – šiandien tėveliai gali rinktis įvairius metodus bei priemones, esamai situacijai pagerinti. Vienas tokių pasirinkimų yra ir ABA terapija, kuri, beje, vertinama, kaip pati veiksmingiausia iš visų terapijų, kurios ir yra skirtos autizmu sergantiems vaikams. Vis tėveliai, kurie pradeda domėtis šio terapijos taikymo galimybėmis, netrunka pastebėti, kad gali ir įvairūs jos kainos pasiūlymai. Taigi, natūraliai kyla klausimas, o kodėl egzistuoja tokie skirtumai? Apžvelkime, kokios priežastys tai nulemia.

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad vienas svarbiausių akcentų, dėl kurio skiriasi ABA terapijos kaina yra tai, kad gali būti pasirinktas pilnas arba dalinis paslaugų paketas. Štai, pavyzdžiui, pilnas paslaugų paketas apima kur sau daugiau įvairių pamokų, konsultacijų su specialistais, kontaktinių bei nekontaktinių valandų, na,  o dalinis  paketas apima mažiau šių variantų, o tai pat trumpesnė yra ir užsiėmimų trukmė. Taigi, natūralu, kad pilnas paslaugų paketas kainuoja brangiau.

Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad kiekvieno vaiko situacija yra vertinama individualiai. Pirmiausia specialistas – elgesio vertinimo specialistas arba psichologas įvertina vaiko įgūdžių lygį tam tikrose srityse. Tai pateiki tikslesnį suvokimą apie tai, kaip intensyviai turėtų būti taikoma terapija. Taigi, tai gali turėti ir įtakos jos kainai.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad kiekvienas atvejis, kai vaikui yra taikoma ši terapija yra labai individualus ir yra neatsiejamas nuo daugybės įvairių veiksnių. Taigi, tai gali turėti įtakos ir kainai. Todėl pats geriausias pasirinkimas – pasikonsultuoti su specialistais, kurie, įvertinę jūsų vaiko situaciją, galėtų pateikti tikslesnę informaciją dėl terapijos kainos.